دنیا کاردستی و سرگرمی

8 ایده برای تزئین مراسم ازدواج با اوریگامی

یکی از سخت ترین مراحل برگزاری مراسم ازدواج، تزیین محل برگزاری جشن است که همیشه سبب سردرگمی و اضطراب عروس و داماد می‌شود. کارت دعوت، تزیینات محل برگزاری و کارت تشکر درون بسته هدیه عروس و داماد به میهمانان از آن دسته ملزوماتی است که هر کسی می‌تواند به تنهایی (حتی مدت ها قبل از تاریخ جشن ازدواج) برای مراسم ازدواج دوستان یا حتی مراسم ازدواج خودش آماده کند تا در لحظات پر تنش و پر اضطراب برگزاری مراسم ازدواج، فشار کمتری روی خود عروس و داماد و اطرافیان باشد، تنها کافیست به دستورالعمل های زیر نگاهی بیاندازید تا با هشت مدل اوریگامی که برای مراسماتی همچون ازدواج طراحی شده‌اند، برای مراسماتتان تزیینات و ملزومات اقتصادی، ساده و زیبایی داشته باشید.

مدل اوریگامی شماره 1: لک لک

اوریگامی لک لک نماد شرافت و وفاداری است که همیشه در مراسمات ازدواج ژاپنی ها وجود دارد. اگر در فضاهایی همچون باغ یا تالار ازدواج مراسم را برگزار می‌کنید، می‌توانید تعدادی لک لک اوریگامی را به ریسه های بلندی متصل کرده و سپس آن ریسه ها را به سقف، دیوار یا ستون هایی متصل کنید تا جایگاه زیبایی برای عروس و داماد آماده شود.

استفاده دیگر لک لک های اوریگامی در مراسم ازدواج این است که با قرار دادن تعداد زیادی از لک لک های اوریگامی روی یک میز از میهمانان بخواهید تا هنگام ترک مراسم ازدواج، یک لک لک اوریگامی به یادگار به همراه ببرند.

کاغذ های اوریگامی زیبای و ارزان قیمتی در رنگ و طرح های بسیار متنوع در بازار موجود هستند که می‌توانید انواع مختلف آن را برای لک لک های اوریگامیتان تهیه کنید.

 

مدل اوریگامی شماره2: گل های کوسوداما

اوریگامی گل کوسوداما گزینه مناسبی برای تزیین است که شما می‌توانید تعدادی از آن ها را روی میز قرار دهید یا که از کنار هم گذاشتن چندین گل کوسوداما یک توپ بزرگ از گل آماده کنید و آن ها را از سقف آویزان کنید. از آن جایی که گل های طبیعی بسیار گران قیمت هستند، استفاده از گل های کاغذی می‌تواند در هزینه های بالا ازدواج کمک کنند زیرا اقتصادی، ارزان قیمت و در دسترس هستند.

مدل اوریگامی شماره3: گل سوسن (زنبق رشتی)

یک دسته گل زیبا تهیه شده از گل های سوسن کاغذی بسیار ماندگار تر و اقتصادی تر از گل طبیعی است و البته گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که به گل طبیعی حساسیت دارند. از گل های سوسن تهیه شده به روش اوریگامی در تزیین محل برگزاری جشن ازدواج نیز می‌توانید استفاده کنید که ظاهر زیبا و رویایی به مراسمتان می‌بخشد.

مدل اوریگامی شماره4: قلب

قلب مدلی از تزیین است که تقریبا در هر مراسم ازدواجی دیده می‌شود زیرا سمبل عشق است و طرفداران بسیاری دارد. اگر تصمیم دارید که دعوتنامه ها و کارت های تشکر مراسم ازدواجتان را خودتان آماده کنید، بهترین گزینه دعوتنامه یا کارت های تشکری هستند که به روش اوریگامی به مدل قلبی که به دور آن روبانی بسته شده،  تهیه شده‌اند، این گونه کارت دعوت ازدواج شما متفاوت از سایرین و بسیار خاص خواهد بود.

از کاغذ کتاب های قدیمی برای تهیه دعوتنامه های مدل اوریگامی قلب استفاده کنید زیرا دکور بسیار جالب و جذابی برای تم مراسم ازدواج است و در درون هر دعوتنامه به شکل قلب، یک گل ساخته شده از پارچه ابریشمی قرار دهید تا جلوه و زیبایی دعوتنامه تان را دو چندان کند.

مدل اوریگامی شماره5: جعبه ها

برای هر مراسم ازدواجی وجود جعبه های مختلف در انواع و اندازه های گوناگون ضروری است. برای مثال جعبه هایی برای قرار دادن هدایای عروس و داماد به میهمانان (این رسم در اروپا و آمریکا رایج است)، قرار دادن شکلات، شمع، صابون های عطری و … .

خبر خوشحال کننده این است که ساخت این مدل اوریگامی بسیار و آسان بوده و هر کسی از پس تهیه آن بر می‌آید و البته همیشه گروهی از دوستان و آشنایان حضور دارند که مشتاقانه به کمکتان می‌آیند و می‌توانید با کمک یکدیگر در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی جعبه زیبا در اندازه ها و اشکال مورد نظرتان آماده کنید. حتی اگر کسانی که به کمکتان می‌آیند هیچگاه در زندگیشان مدل اوریگامی آماده نکرده باشند، چند هفته قبل از برگزاری مراسم ازدواج بهترین زمان است که همه دور هم جمع شوید و با صرف تنقلات به آموختن نحوه ساخت مئل های اوریگامی بپردازید و در کنار یکدیگر ساعات خوشی را سپری کنید.

مدل اوریگامی شماره6: ستاره اقبال

شیشه های استوانه ای (مانند شیشه مربا) را در نظر بگیرید که با ستاره های کوچک و رنگی کاغذی پر شده است و در کنار یک شمع روی میز میهمانان مراسم ازدواج قرار دارند، زیبا نیست؟ ستاره های اوریگامی به رنگ نقره‌ای، طلایی و برنزی براق تهیه کنید و با آن ها (به صورت ریسه های آویخته از سقف و دیوار هستند) محل برگزاری مراسم ازدواجتان را تزیین کنید.

مدل اوریگامی شماره7: استند کارت یا کارت نگهدار

در مراسمات ازدواج اروپاییان و آمریکایی ها میز و محل نشستن هر میهمان با کارتی که نام آن شخص روی آن نوشته شده، مشخص می‌شود؛ از اوریگامی استند کارت به این منظور می‌توان استفاده کرد، به این شکل که کارت حاوی اسم هر میهمان را روی میز، جلوی صندلی آن شخص روی استند (که به مدل اوریگامی تهیه شده) قرار می‌دهند و هر میهمان با پیدا کردن کارت نام خودش محل نشستنش را پیدا می‌کند، اینگونه نظم در مراسم بیشتر خواهد بود از سردرگمی و آشفتگی جلوگیری می‌شود.

مدل اوریگامی شماره8: دستمال سفره

دستمال سفره های کاغذی یا پارچه ای را می‌توان به مدل های مختلفی همچون قو، گل، پروانه و بسیاری مدل های دیگر به روش اوریگامی تا زد و سپس آن ها را روی میز شام یا میز پذیرایی میهمانان قرار داد. مدل اوریگامی دستمال سفره مورد علاقه من مدل گل رز است که بسیار زیبا و رمانتیک است و ساخت آن ساده و آسان بوده و در مدت زمان بسیار کمی تهیه می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا